Smíchovská zahrada

Info & credits:

Rok: 2017
Místo: Praha
Klient: restaurace Smíchovská zahrada
Spolupráce: Mgr. David Marek, DL Studio s.r.o.

https://www.smichovskazahrada.cz/
https://www.facebook.com/smichovskazahrada.cz/?locale=cs_CZ

Ve stínu vnitrobloku

Restaurace působí jako ukryté tajné místo v centru Smíchova, dostat se k ní znamená trochu hledat. Toto "tajné" místo bylo pojato jako malá zahrada, kde skleníkem je pěstírna koktejlů a grilovaných specialit a zahradou je posezení mezi svěží, bujarou zelení.
Restaurace Smíchovská zahrada vznikla v tehdá špinaví části vnitrobloku, který osidloval starý jírovec, popelnice, odpadky, krysy a holuby. Majitel přilehlé restaurace přišel s možností tento prostor využít a vytvořit venkovní restauraci.

Divoká zelená i nádech Asie.....

Základem se stalo dřevo

Díky skvělé spolupráci s architektem, mohl být záměr naplněn a do špinavého vnitrobloku se vložila nová vrstva zahradní restaurace založená na dřevě - dřevěný obklad, podlahy, vyvýšené záhony ...

Kapradiny, bambusy, ostřice

Skleník a zahrada

Při řešení dispozice jsme se prali o místo, volilo se mezi místem pro lidi a pro rostliny. Kompromis se našel, i když je to místy na těsno, co ale bylo pro obě strany důležité bylo optické propojení skleníku s jednotlivými kouty zahrady, i těmi nejvzdálenějšími.
zpět nahoru
sport, hudba, příroda

Info & credits:

Jureček, Rokytka, moře. Hlavním prvkem je vodní linie pramenící u domu a stékající zpět k potoku. Ta je zaříznutá ve zvlněném terénu, který asociuje zvlněný břeh. Linie tak propojuje dům se spodní terasou v pomyslném vyschlém řečišti u obrazu nekonečného koloběhu vody. Suchá větev je rukou času.