Mozartova

Info & credits

Rok: realizuje se
Místo: Praha
Klient: soukromá osoba
Spolupráce: Marcel Fremr - statika
Vizualizace: Pad Thai

Rozsáhlou terasu dělíme na menší prostory s různým využitím. Pravoúhlé řešení prostoru s křivkami vychází z architektury domu. Hra s povrchy - kombinace dlažba - dřevo (zónování). Koncept úpravy stávající pergoly, zastřešení, doplnění systému posuvných panelů, akcentace nároží.
Zeleň doprovází jednotlivá zákoutí v podobě skupin okrasných trav, trvalek a nižších keřů. Vyšší keře (keřo - stromy) jsou nepravidleně rozmístěny ve výsadbách či využity jako solitery v samostatných nádobách jako pohledová clona. V některých místech budou instalována ocelová lanka s popínavkami. Na nízké ploché stříšce u grilu je navržena zelená stříška (nízká nádoba s extenzivní zelení).
Místo s malým posezením u výstupu z bytu
Pergola je rozšířena až k výstupu z obývacího pokoje v podobě prosklené chodby - vzhled stávajícího zastínění nad chodbou zůstává stejný, jen je rozšířeno. Celá konstrukce je doplněna o prosklenou boční stěnu, tak aby se prostor dal v průběhu roku využívat po delší dobu. Jedná se o podobu zimní zahrady - malé posezení - lehátko, křesílko apod.
Rohové relax zákoutí u vířivky
Venkovní obývák
Tomuto místu je zasvěcena velká část otevřené terasy na jižní straně. Centrálním prvkem je oheň v podobě „fire pit table“. Prostor je v létě hodně osluněn a proto je nad sezením navržena sluneční plachta.
Jídelna a respirium
Samotná pegola je rozdělena na jídelnu a respirium. Jidelna s velkým stolem a zástěnou (zakrytí dvěří na východní stěně). Grilovací prostor je přesunut s ohledem na osluněnost do severní části terasy. Gril je začleňen do atypického pultu. Tvar pultu umožňující průchod ze zákoutí u ložnice a pohledově oddělující zákoutí u sauny. U kuchyňského okna je navržen další úložný prostor - zaoblená dřevěná komoda.
Dům od Bertramky před/po
U sauny
Respirium - volný teplější prostor s nově vytvořenou stěnou (úložný prostor) a nikou s děšťovou sprchou. Využití - tanec, sport, yoga, odpočinkový prostor k sauně. Sauna - dřevěná konstrukce z čelní strany prosklená, vstup do sauny napojen na respirium. Velikost pro cca 4 lidi s výhledem na město.
Malé zákoutí u ložnice
zpět nahoru
sport, hudba, příroda

Info & credits:

Jureček, Rokytka, moře. Hlavním prvkem je vodní linie pramenící u domu a stékající zpět k potoku. Ta je zaříznutá ve zvlněném terénu, který asociuje zvlněný břeh. Linie tak propojuje dům se spodní terasou v pomyslném vyschlém řečišti u obrazu nekonečného koloběhu vody. Suchá větev je rukou času.